*räcker upp handen* Jag gör!

Lantställe, sommarstuga, smultronställe eller som vi kallar det på Instagram – Zinnamon’s Retreat ☺️
Det här är mitt och Kanels egna himmelrike där vi jagar kopparorm (Kanel) och bygger upp en ny trädgård (jag)
Jag letade inte men plötsligt dök den upp, stugan på höjden med alla fågelljuden och dofterna från skogen för att inte tala om alla vitsipporna som täckte tomten just då när jag besökte det första gången 🌸
HÄR VILL JAG VARA!! -skrek det inifrån. Jag behöver inte ens få komma in i stugan, jag behöver bara en stol, en katt och en kopp kaffe, sen mår jag bra.
Nu har jag och Kanel varit där några gånger medan stugan görs iordning för att kunna bo in sig lite i och att se Kanel så glad värmer nåt så enormt i mitt hjärta. Hon måste inte se sig om ryggen hela tiden ifall en av hennes mobbare har span på henne, hon kan bara vara Kanel här uppe.